A szalonban a vendég az első

2024. júl 17. | Újdonságok

A fodrász szakma népszerűnek számít, mert a szépségipar része, ami kedvelt terület. A haj állapota és kinézete óriási szerepet játszik abban, hogy milyen a külseje és az önbizalma valakinek. Egy jó fodrásznak nem kell kapkodnia a vendégek után, mert igazi kincsnek számít, akinek mindig tele van a naptára.

Felmerül tehát a kérdés, hogy mi különbözteti meg az egyik fodrászt a másiktól?

A fodrász nemcsak ügyesen bánik az ollóval

A frizura mesterei olyan szakmában tevékenykednek, ahol a vendég van a középpontban. Egy szakember tehát nem lehet mindaddig kiemelkedő, ameddig ezt figyelembe nem veszi. Hihetetlenül öncélú és amatőr dolog csak a frizurára koncentrálni és a vendégről pedig elfeledkezni.

A jó fodrász mindig azzal kezdi a munkát, hogy kikérdezi és meghallgatja a vendéget. Jól alkalmazkodik a különböző ügyfélkérésekhez és igényekhez, de ha kérik, képes tanácsot adni, változtatásokat javasolni a vendég érdekeit szem előtt tartva.

A fodrász empatikus, kiválóan kommunikál, képes oldani a zavarban lévő vendégek feszültségét, valamint türelmes, különösen a bizonytalan vagy döntésképtelen ügyfelekkel szemben.

Jó, ha pozitív hozzáállással rendelkezik, ami kellemes légkört teremt a szalonban. A vendégek kikapcsolni, szépülni, önbizalmat építeni mennek a fodrászatba, nemcsak hajat vágatni, ezért a szakember munkája összetett.

Megbízható, precíz, az időpontjaival nem variál, hacsak nem elkerülhetetlen. Elmagyarázza a vendégnek a frizura elkészítésének folyamatát, válaszol a kérdésekre.

Képezd magad nálunk!

Számos fodrász képzés működik a fővárosban és a vidéki településeken is, ezek eltérő színvonalon tudják nyújtani a tanulóknak azokat az ismereteket, amiket a fodrász oktatás megkövetel. Mi segítünk elindulni az úton és megtanítjuk az alapokat ahhoz, hogy el tudd indítani a szakmai karrieredet.

Jelentkezz a fodrász iskolánk soron következő tanfolyamára, ha komolyan gondolod, hogy megmutatod a tehetségedet, mint fodrász! Szívesen nyújtunk tájékoztatást, ha kérdésed van, csak lépj kapcsolatba velünk az elérhetőségeinken!